Кінезіотейпування

K-Taping

Це метод реабілітації, який на сьогоднішній день активно застосовується у дорослих і дітей при різних захворюваннях, травмах та локалізованих болях.
 

Характеристика та спосіб дії 

Технологія лікування полягає в накладенні на шкіру еластичної стрічки, а саме - тейп. За допомогою діагнозу або виявлення локалізованих больових відчуттів, спеціаліст накладає комбінацію, яка в свою чергу, знижує внутрішньотканинний тиск і забезпечує ефективні процеси лімфодренажу та мікроциркуляції.
За своєю будовою, тейпи універсальні та зручні в застосуванні. Їх еластичність не створює дискомфорту, можуть накладатися з самого раннього віку. 
Сучасні тейпи виготовляються з бавовни і еластичного полімеру. Також, чудовою особливістю є гіпоалергенний клейовий прошарок, він є вологостійким і термочутливим.   
             

 


Основні функції і ефекти К-Taping 

- 1. Покращення функції м'язів
- 2. Усунення циркуляторних порушень                           
- 3. Зменшення больових відчуттів
- 4. Підтримка функцій суглобів 
- 5. Протипоказання

 

 
 
 

1. Покращення функції м'язів

  ■  Застосування тейпа при травмах м'язів

Степінь м'язової травми варіює від звичайної перенапруги до розриву окремих м'язових волокон або повністю м'язів. Перевантаження м'язового апарату викликає розриви в сполучній тканині м'язів. Рідина, що з'являється в результаті цього в міжклітинному просторі призводить до збільшення тиску з супутньою стимуляцією больових сенсорів.  
Наслідками є: 
        ▪︎ Біль
        ▪︎ Ригідність
        ▪︎ Набряк та підвищення тонусу.

 

  ■ Застосування при гіпертонусі/міогелозі

 Рефлекторно збільшений постійний тонус призводить до зміни консистенції м'яза.  Загалом, уражається весь м'яз, проте зміни можуть бути обмежені локалізованими областями в м'язі.  Травми викликані одностороннім навантаженням, наприклад, роботою, що повторюється, на виробничій лінії, що призводить до постійно підвищеного тонусу м'язів. 
 

  ■ Застосування тейпа при скороченні м'язів

 Скорочення м'язів може бути рефлекторним або функціональним.  Ця різниця зазвичай нечітка.  Причинами       рефлекторного укорочення м'язів можуть бути такі фактори: 

▪︎ Захисна реакція на біль
▪︎ Слухові або зорові стрес фактори
▪︎ Зміни балансу через дегенеративні
зміни суглобів
▪︎ Проблеми з координацією через незвичайну роботу (що призводить до неправильних рухів і дисбалансу залучених м'язів)
▪︎ Перенагрузка м'язів із-за односторонньої роботи. 

 

 Ефект тейпінгу м'язів

▪︎ зміна тонусу
Тонус - це стан напруги, який підтримується імпульсами від ЦНС, а також периферичними аферентними сигналами
(суглоб, м'яз, шкіра) як регулювання периферичного зворотного зв'язку.  Шкірні рецептори активуються тейпом, посилюючи тим самим додаткові аферентні переферичні сигнали.  За допомогою цих механізмів можна вплинути на регулювання тонусу.

 

▪︎ підтримка м'язового контроля 
Пропріоцепція (глибока чутливість) - служить для орієнтації тіла в просторі. За допомогою механорецепторів ми відчуваємо становище і рух свого тіла.  Пропріоцептивні аферентні сигнали механорецепторів беруть участь у контролі постуральної рухової системи (статика) та напрямку мотильності (динаміка).  Дані рецептори знаходяться в суглобах, м'язах, сухожиллях і в шкірі.  Пропріоцептори шкіри можна стимулювати за допомогою тейпу.  Таким чином, передається більше інформації про положення та напругу м'язів кінцівок. 

2. Усунення циркуляторних порушень 

Запалення найчастіше є реакцією тіла на пошкодження тканин.  Разом з рідиною в травмованій ділянці запалення призводить до напруженого набряку та збільшення тиску в ділянці між шкірою та м'язами.  Струм лімфи порушується або виникає її застій.  Накладення К-Таре може підняти шкіру в даній області, збільшити простір і тим самим призвести до зменшення внутрішньотканинного тиску та покращити циркуляцію лімфатичної рідини.

3. Зменшення больових відчуттів 

 Ноцицептори - це вільні нервові закінчення, що знаходяться в дермі і частково проникають в епідерміс.  Вони розподілені досить рівномірно по тілу і є надзвичайно важливими для функції шкіри.
Адгезія  K-Tape до шкіри і механічне зміщення, що відбувається внаслідок цього, викликане рухом тіла, призводить до стимуляції механорецепторів шкіри.  Так само, як і ноцицептивні аференти, дані пропріоцептивні аференти йдуть у дорсальний ріг і гальмують передачу ноцицепції (теорія Мелзака-Уолла) 

 

4. Підтримка функції суглобів 

Суглоби є рухомими сполуками між кістками. Порушення рухливості суглоба можу мати різні причини: 
  ▪︎ пошкодження суглобових поверхонь через артроз або артрит, зі зменшенням капсульного зв'язкового апарату через неправильну пози і повторюване навантаження; 
  ▪︎ дисбаланс м'язів навколо суглоба;  блокади внаслідок компресії;
 Наприклад: менісків суглоба;
  ▪︎ ноциреакції від інших структур поза суглобом; 
  ▪︎ травма.
* Функції суглобів можна підтримати, використовуючи різні способи накладання К-Tape. Впливаючи на тонус м'язів, можна             скоригувати дисбаланси та відновити баланс у групі м'язів.
 
 

Протипоказання 

На даний момент немає жодних з відомих побічних ефектів.  Проте, K-Taping не слід використовувати за наявності наступних протипоказань:
  ▪︎ відкриті рани;
  ▪︎ шрами, які ще не загоїлися;
  ▪︎ якщо шкіра на вигляд нагадує
  пергамент, наприклад, у разі гострих
  епізодів нейродерматиту або псоріазу.
  ▪︎ на рефлекторну зону матки (область
крижів) у перший триместр беременності;
  ▪︎ за наявності алергії на акрил.

* Досвід показав, що кардіологічні пацієнти, які приймають антикоагулянти, іноді реагують на К-Taping
свербінням або шкірними висипаннями.